>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
admin
آفلاین

ارسال‌ها :357
عضويت: 12 /5 /1392
محل زندگي:لنگرود/ langroud
سن:43
شناسه تلگرام:
از نقل و انتقال واحد مسکن مهر چه خبر؟

از نقل و انتقال واحد مسکن مهر چه خبر؟


شورای راهبردی مسکن مهر برای حل مشکلات این پروژه به ریاست آخوندی تشکیل و اولین جلسه شورا در هفته جاری برگزار می شود.
آخوندی به عنوان رئیس این شورا و مهر‌آبادی قائم مقام وزیر در امور مسکن مهر به عنوان نائب رئیس در این شورا حضور دارند.

بنابر این گزارش، اعضای این شورا را آخوندی، مهرآبادی، سیدمحمد پژمان رئیس سازمان ملی زمین و مسکن ، نریمان مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید، عبده تبریزی مشاور وزیر، سید رضا هاشمی مشاور وزیر و ایزدی مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران تشکیل می‌دهند.

جلسه اول این شورا که به احتمال زیاد در هفته جاری تشکیل می‌شود قرار است موارد مربوط به مسکن مهر را بررسی کند. یکی از مواردی که قرار است این شورا آن را بررسی و تصویب کند بحث نقل و انتقال مسکن مهر است که ظاهرا دستور‌العمل و پیش‌نویس جدیدی برای آن نوشته شده و قرار است پس از تصویب در این شورا با ابلاغ آخوندی وزیر راه و شهرسازی اجرایی شود.

*پیش‌نویس جدید نقل و انتقال مسکن مهر

در پیش‌نویس جدید نقل و انتقال مسکن مهر متقاضیانی که قرارداد پیش‌فروش دارند در صورتی که ادارات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شهرهای جدید اعلام آمادگی کنند و بتوانند جوابگوی این متقاضیان باشند نقل و انتقال واحدهایی که ۷۰ درصد پیشرفت دارند و بدهی بانکی ندارد نقل و انتقال آن آزاد شود.

یکی دیگر از مواردی که در پیش‌نویس جدید مطرح شده است این است که متقاضیان تنها می‌توانند یک واحد مسکونی مهر را خریداری کنند و اینگونه نیست که سرمایه‌داران هر تعدادی که بخواهند واحد مسکونی بخرند.

هیئت وزیران در ششم بهمن ماه سال گذشته بنا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی بندهایی از مصوبات قبلی مسکن مهر را لغو کرد تا با عرضه در بازار مسکن و فروش آنها به متقاضیان جدید زمینه حضور گروههای اجتماعی متعدد در سایتهای مسکن مهر را فراهم کند.

بندهای حذف شده در مصوبه جدید دولت به شرح ذیل است:

بند (۶) تصویب نامه شماره ۱۶۴۰۹۲ مورخ ۲۲/۸/۹۱

نقل و انتقال اعیان واحد مسکن مهر و عرصه و اعیان مسکن مهر ملکی که دفترچه فروش اقساطی آن صادر شده است در صورت نداشتن بدهی معوق به بانک عامل و نداشتن بدهی معوق بابت اجاره زمین در اراضی دولتی پس از تایید وزارت راه و شهرسازی و طبق شرایط زیر امکان پذیر است :

الف – در صورتی که خریدار واجد شرایط مسکن مهر با فرم (ج) سبز باشد ( پس از قرمز شدن فرم (ج) خریدار، نقل و انتقال انجام می شود)

ب – نقل و انتقال مسکن مهر بین دو مالک مسکن مهر

بند (۳) تصمیم نامه شماره ۲۵۲۲۸۹ مورخ ۱۹/۱۲/۹۱

متن زیر به عنوان جزء (ج) به بند (۶) تصویب نامه شماره ۱۶۴۰۹۲/ت۴۸۵۲۲ک مورخ ۲۲/۸/۱۳۹۱ اضافه می شود:

ج – در صورتی که در پروژه های مسکن مهر ملکی ، خریدار واحد شرایط مسکن مهر نباشد، فروشنده باید در هر نقل و انتقال ده در صد بدهی بانک را تسویه نماید.

بند (۵) تصویب نامه شماره ۱۰۰۹۸۹ مورخ ۲/۵/۹۲

متن زیر به عنوان جزء (ج) به بند (۶) تصویب نامه شماره ۱۶۴۰۹۲/ت ۴۸۵۲۲ک مورخ ۲۲/۸/۱۳۹۱ اضافه می شود:

ج – در صورتی که خریدار در پروژه های مسکن مهر احداثی در اراضی دولتی ، واحد شرایط مسکن مهر نباشد، فروشنده باید در هر انتقال ، ده در صد بدهی بانک راتسویه نماید و قرارداد اجاره عرصه جدید به میزان پنج برابر مبلغ قرارداد اجاره در سال با خریدار جدید منعقد و این مبلغ در هر سال پنج درصد افزایش می یابد. در انتقال های بعدی به خریداران غیر واجد شرایط مسکن مهر، مبلغ اجاره عرصه براساس دستورالعمل وزیر راه و شهرسازی محاسبه و هر سال پنج درصد افزایش می یابد.

تبصره – در صورتی که خریدار اعم از شخص حقیقی یا حقوقی واجد شرایط مسکن مهر نباشد صرفا می تواند یک واحد مسکن مهر را که در اراضی دولتی احداث شده و یا تسهیلات آن تسویه نشده خریداری کند.

گفتنی است عرضه واحد های مسکن مهر در بازار مسکن و فروش آنها به متقاضیان جدید، زمینه حضور گروه های اجتماعی متعدد در سایت های مسکن مهر، جلوگیری از تجمع اقشار خاص در یک منطقه سکونتی را به دنبال خواهد داشت.

با سکونت خریداران جدید در این واحد ها ، از فرسودگی واحد ها جلوگیری شده و ساختارهای خدماتی و اجتماعی به سرعت شکل خواهدگرفت و همچنین منجر به کاهش مشکلات و جرائم ناشی از غیر قابل استفاده ماندن واحد ها می شود.

آن دسته از مالکان فعلی واحدها که امکان و یا قصد سکونت در این واحد ها را در شرایط کنونی ندارند با فروش این واحد ها موجبات افزایش عرضه مسکن در بازار را فراهم نموده و دستیابی به قیمت تعادلی را ممکن می نمایند.

بادست به دست شدن این واحد ها نهایتا امکان بازپرداخت اقساط تسهیلات بانکی میسر گردیده و تسریع در بازگشت اقساط و برگشت نقدینگی تزریق شده موجب کنترل نرخ تورم می شود.
منبع : افکار نیوز
جمع آوری اطلاعات توسط : املاک گیلان
[sub]فروش پایان یک معامله نیست بلکه آغاز یک تعهد است
خرید و فروش املاک , زمین , خانه , آپارتمان , ویلا ساحلی , زمین ساحلی جنگلی شهری روستایی , املاک هکتاری و ... در گیلان شمال ایران
www.gilan-estate.ir
www.shomal-estate.ir[/sub]
kaavez
آفلاین


ارسال‌ها :12
عضويت: 22 /7 /1399
پاسخ 1 :
از نقل و انتقال واحد مسکن مهر چه خبر؟
الان کناریه این مشکن مهر ها روانشاسی و مرکز مشاوره هست؟ من واسم مهمه روانشناس کودک باشه اون اطراف برای پسرم
haddi
آفلاین


ارسال‌ها :5
عضويت: 30 /9 /1399
پاسخ 2 :
از نقل و انتقال واحد مسکن مهر چه خبر؟
قدرت و نوع طراحی و پتانسیل قدرتی موتور های دیزل به قدری زیاد است که میشه با سیلندر های بسیار کمتر در مقایسه با سیلندر خودرو های سواری قدرت بسیار زیادی را تولید کنند که به صرفه ترین هم از لحاظ قیمت دیزل ژنراتور و هم از لحاظ مصرف است.
سه شنبه 26 اسفند 1399 - 23:08

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو