>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
admin
آفلاین

ارسال‌ها :357
عضويت: 12 /5 /1392
محل زندگي:لنگرود/ langroud
سن:43
شناسه تلگرام:
جاذبه های گردشگری شهرستان تالش

جاذبه های گردشگری شهرستان تالش
شهرستان تالش :
اين شهرستان با مساحت 9/219 كيلومتر مربع، از شمال به آستارا، از شرق به درياي خزر، از غرب به كوههاي خلخال و اردبيل و از جنوب به شهرستان رضوانشهر محدود مي شود.
قسمتي از اين شهرستان كوهستاني است و در امتداد كوههاي مرتفع تالش در جهت شمالي جنوبي كشيده شده و قسمتي ديگر، جلگه اي است كه بصورت نوار باريكي بين كوهستان و درياي خزر قرار دارد. چهار فصل تالش بخاطر زيباييهاي خاصي كه دارد بسيار معروف است و يكي از مناطق درجه يك سياحتي كشور محسوب مي گردد. شهرستان تالش شامل چهار بخش: مركزي، اسالم، حَويق و کَرگانرود و 10 دهستان: اسالم، خاله سرا، خرجگيل، حويق، چوبر، خطبه سرا، ليسار، ساحلي جوكندان، طولارود، كوهستاني تالش است. اين شهرستان بر اساس سرشماري سال 1385، داراي جمعيتي بالغ بر 180485 نفر است. 44% مردمان اين خطه را برادران و خواهران اهل تسنن تشكيل مي دهند كه در كنار ساكنين اهل تشيع، زندگي مسالمت آميزي دارند. انسجام و اتحاد اين دو طيف مذهبي و مراودات و مناسبات خانوادگي آنها، گوياي خون گرمي و فرهنگ متعالي مردمان اين خطه است.
نام تالش از « توالش » مشتق شده « تول » به معني « گُل » و « ش» پسوند مكان يعني گل خيز است كه به مرور به تالش تبديل شده است. تاتها و تالشها، ساكنين عمده اين سرزمين، داراي تاريخي كهن و استوار بوده كه نقش عمده اي در پي ريزي ساختار فرهنگي گيلانيان داشته اند. تالشي ها اقوامي بودند كه در تاريخ از آنها به نام كادوسها يا كاتوزيها نام برده شده و از زمان مادها در اينمنطقه ساكن شده و در گذشته از نظر سياسي قدرت مسلط منطقه را داشته اند. زندگي قبيله اي آنها بين ارتفاعات و دره ها هم متناسب با فصل بوده است كه هم اكنون نيزتجانس قومي خود را حفظ كرده اند. گويش تالشي در ناحيه جلگه اي و گالشي در ناحيه كوهپايه اي رواج دارد.
در بخش كشاورزي برنج، توتون، ميوه جات و محصولات جاليزي از عمده توليدات اين شهرستان محسوب مي شود و پرورش زنبور عسل و توليد عسل مرغوب، دامداري، دامپروري، پرورش طيور، صيادي، پرورش كرم ابريشم و توليد پيله، از ديگر فعاليتهاي اقتصادي اين منطقه است. جوراب بافي، جاجيم بافي و تهيه شال مخصوص از پشم گوسفند، از صنايع دستي شهرستان تالش به شمار مي آيد. گفتني است سه شركت صنايع چوبي چوكا، شفارود و صنايع چوب وكاغذ ايران در اين شهرستان فعاليت دارد.
جاذبه های فرهنگی و تاریخی شهرستان تالش
تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/sobatan.jpg
تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/jjjjj.JPG
تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/abshar havigh.jpg
تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/asalem.jpg
تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/TALESH01.jpg
تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/sardar amgad_ ghash laghi.jpg13-روستای مریان تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/maryan.jpg 14مسجد عباسیه آق اولر >>>بازارهای هفتگی تالش >>>مسیرهای گردشگری شهرستان تالش
[align=-webkit-center]
[sub]فروش پایان یک معامله نیست بلکه آغاز یک تعهد است
خرید و فروش املاک , زمین , خانه , آپارتمان , ویلا ساحلی , زمین ساحلی جنگلی شهری روستایی , املاک هکتاری و ... در گیلان شمال ایران
www.gilan-estate.ir
www.shomal-estate.ir[/sub]

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو