>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
admin
آفلاین

ارسال‌ها :357
عضويت: 12 /5 /1392
محل زندگي:لنگرود/ langroud
سن:43
شناسه تلگرام:
جاذبه های گردشگری انزلی

جاذبه های گردشگری انزلی
اين شهرستان در شمال استان گيلان با وسعتي معادل7/304كيلومتر مربع قرار گرفته و از شمال به درياي خزر ، از جنوب به شهرستان صومعه سرا ، از شرق به رشت و از غرب به رضوانشهر محدود است.
شهرستان بندرانزلي كه در ناحيه اي كاملاً جلگه اي به صورت طولي ، در ساحل درياي خزر واقع شده ، داراي آب و هواي معتدل مرطوب است و ميزان بارندگي آن بسيار بالاست به طوريكه سالانه متوسط 1892 ميلي متر بارندگي در اين شهر گزارش مي شود ، ميزان رطوبت نسبي در اين منطقه درسال بين 71 تا 97 درصد در نوسان است.
بخشي از محيط زيست طبيعي اين شهرستان رادريا( 40 كيلومتر نوار ساحلي) و بخش مهم ديگر را اكوسيستم ارزشمند تالاب انزلي تشكيل مي دهد. 27 رودخانه مهم گيلان به اين تالاب سرازير مي شوند. تالاب انزلي چه از جهت وسعت و چه از نظر پوشش گياهي ، تنوع ژنتيكي و تنوع جانوري از مهم ترين تالابهاي شناخته شده در سطح بين المللي به شمار مي آيد كه هر ساله هزاران گردشگر داخلي وخارجي را به سوي خود جلب مي كند. اراضي اطراف اين تالاب از مناسب ترين مكانهاي زيست محيطي براي پرندگان آبزي در بخش جنوبي درياي خزراست.
شهرستان انزلي شامل يك بخش مركزي و دو دهستان ، چهار فريضه و ليچاركي حسن رود و 29 آباديست. نام انزلي به پيشينه تاريخي اش در بيشتر شهرهاي اروپايي شناخته شده است و به لحاظ وجود گمرگ وارتباط تجاري از زمان هاي دور نزد تجار ايراني و خارجي به دروازه اروپا شهرت يافته بود. ( شهرستان انزلي با توجه به موقعيت جغرافيايي و انجام مراولات فرهنگي ، سياسيو اقتصادي با كشورهاي ديگر از پيشينه بسيار درخشاني برخوردار بوده و سرمنشاء تحولاتبسياري در منطقه است). شغل اغلب مردم صيادي است كه در كنار آن به كشاورزي و ساختصنايع دستي و محصولات حصيري نيز مي پردازند. يكي از محصولات باارزش انزلي به خاوياراست كه به لحاظ توليد آن ، ايران در رتبه دوم جهاني قرار دارد. در دريا ، نوارساحلي انزلي و مناظر زيباي آن ، تالاب انزلي با پناهگاههاي متعدد پرندگان بومي ومهاجر گل هاي نيلوفر آبي و نيزارهاي آن از جاذبه هاي بي بديل اين شهرستان است تاآنجا كه بيش از 90% مسافريني كه به گيلان سفر مي كنند از اين شهرستان ديدن مي كنند.
فهرست جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرستان بندرانزلی :
تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/talab(1).jpg
تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/ghoo.JPG
تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/bolvar.JPG
تصویر: http://www.gchto.ir/main/media/farhangi91/bibi horyeh.JPG
کالکشن عکس ها در زیر
با کلیک بر روی منطقه مورد نظر عکس های آن مجموعه را ببینید
[tr][td]
انزلي ـ گمرك
[/td][td]
انزلي
[/td][td]
انزلي ـ كشتي ميرزا كوچك خان
[/td][/tr][tr][td]
انزلي ـ برج ساعت
[/td][td]
انزلي ـ بلوار
[/td][td]
انزلي ـ موزه نظامي
[/td][/tr][tr][td]
انزلي ـ كاخ ميان پشته
[/td][td]
انزلي ـ لنگر گاه
[/td][td]
انزلي ـ پل
[/td][/tr][tr][td]
انزلي ـ پل
[/td][td]
انزلي ـ ساختمان موزيك
[/td][td]
انزلي ـ ساختمان شهرداري
[/td][/tr]
[sub]فروش پایان یک معامله نیست بلکه آغاز یک تعهد است
خرید و فروش املاک , زمین , خانه , آپارتمان , ویلا ساحلی , زمین ساحلی جنگلی شهری روستایی , املاک هکتاری و ... در گیلان شمال ایران
www.gilan-estate.ir
www.shomal-estate.ir[/sub]

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو